مرجع خرید ماشین آلات صنعتی دستگاه و تجهیزات صنعتی | گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

بسته بندی نمک در منزل

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی نمک در منزل

نمک خوراکی یک مادۀ معدنی است که در طبیعت به وفور و به صورت مینرال سنگ نمک وجود دارد. تقریباً تمامی موجودات زنده برای ادامه حیات خود به نوعی به نمک نیاز دارند. در گذشته، که هنوز کارخانجات تصفیه و بسته بندی استاندارد نمک ساخته نشده بودند، برای تهیۀ نمک غذایی، ابتدا سنگ نمک از معدن استخراج شده و سپس به صورت سنتی آسیاب و غربال می‌شد و در نهایت در کیسه‌های پارچه‌ای یا نایلونی بسته بندی و راهی بازار می‌شد. اما به دلیل تصفیۀ ناقص، نمک عوارض نامطلوب زیادی را برای مصرف کننده به همراه داشت.

جهت استعلام قیمت انواع دستگاه بسته بندی نمک، خرید و یا کسب مشاوره رایگان با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

امروزه شرایط تغییر کرده و نمک، هر چند یک مادۀ غذایی ارزان قیمت به شمار می‌رود، ولی به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارد، به صورت مدرن تصفیه، فرآوری و بسته بندی می‌شود. نمک نیز مثل بسیاری از مواد پودری و مواد غذایی خشک از قبیل حبوبات، از پتانسیل ایجاد یک اشتغال خانگی برخوردار است. بدین ترتیب که دست‌کم برای بسته بندی نمک می‌توان در مقیاس خانگی دست به ایجاد یک فعالیت محدود زد.

شرکت خدمات مهندسی و ماشین آلات صنعتی گشتا صنعت اصفهان در این مقاله قصد دارد تا در مورد اصول و مبانی بسته بندی نمک در منزل صحبت کند. پس چنانچه در مرحله مطالعاتی راه اندازی کارگاه خانگی بسته بندی نمک هستید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

راه اندازی خط تولید و بسته بندی نمک در منزل

راه اندازی خط تولید و بسته بندی نمک در منزل

اگر قصد راه اندازی خط تولید و بسته بندی نمک در مقیاس خانگی را دارید، باید روی این چهار دستگاه سرمایه‌گذاری کنید:

  1. دستگاه پرکن بسته بندی نمک (دستگاه اصلی پروژه)
  2. دستگاه بالابر Z
  3. دستگاه تاریخ زن حرارتی
  4. نوار نقاله

عملکرد خط بسته بندی نمک در منزل

ابتدا نمک به وسیله بالابر Z، به داخل مخزن دستگاه بسته بندی ریخته می‌شود و سپس به وسیلۀ پُرکننده‌های حجمی و یا پُرکننده‌های توزینی وارد هر بسته می‌شود. توجه داشته باشید که دستگاه پرکن حجمی، از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردارند و در مقایسه با دستگاه توزین و بسته بندی از سرعت بالاتر و قیمت کم‌تری برخوردار هستند.

البته از سوی دیگر، به این نکته هم توجه داشته باشید که دستگاه های پرکن بسته بندی حجمی، از درصد خطای وزنی خاصی هم برخوردار هستند. به همین دلیل برای بسته بندی نمک مشکل اقتصادی خاصی به همراه ندارند، اما اگر قصد استفاده از این خط بسته بندی برای سایر ادویه جات و مواد پودری را داشته باشید، این درصد خطا می‌تواند خسارت نسبتاً هنگفتی را برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که اگر در چشم انداز کارگاه بسته بندی خانگی خود، بسته بندی انواع ادویه جات و مواد پودری و گرانولی را نیز در نظر دارید، بهتر است از دستگاه پر کننده توزینی استفاده کنید.

انواع بسته بندی های نمک در منزل

انواع بسته بندی های نمک در منزل

بسته بندی نمک می‌تواند به صورت تک نفره و یا در قوطی‌هایی با حجم و وزن بیشتر صورت پذیرد. بسته بندی تک نفره بیشتر مورد نظر رستوران‌ها، هتل‌ها، فست فودها و سایر مراکز اقامتی و سیاحتی است. اما به طور کلی می‌توان نمک را در بسته بندی های نیم کیلوگرمی، یک کیلوگرمی، ده کیلوگرمی و بالاتر نیز بسته بندی کرد. در عین حال، به عنوان مهم ترین دستگاه های بسته بندی نمک می‌توان به این موارد اشاره کرد:

1) بسته بندی سلفونی نمک در منزل

این نوع بسته بندی، رایج ترین نوع بسته بندی نمک است که به وفور در بازار مشاهده می‌کنیم. در این بسته بندی، نمک در وزن‌های نیم یا یک کیلوگرمی در پوشش‌های سلفونی بسته بندی می‌شود. دستگاه های بسته بندی سلفونی نمک می‌توانند به صورت دستگاه بسته بندی دو توزین، چهار توزین، شش توزین و ده توزین و به شکل کاملاً اتومات به بسته بندی نمک بپردازند.

این دستگاه مجهز به سیستم PLC، صفحه نمایش لمسی، و منوی چند زبان است که به غیر از نمک می‌تواند برای بسته بندی شکر، حبوبات، خشکبار، آجیل، قند و انواع ادویه جات نیز مورد استفاده قرار گیرد. در ادامۀ بسته بندی سلفونی نمک می‌توانید با استفاده از دستگاه های تکمیلی مثل تاریخ زن حرارتی، دستگاه تزریق گاز نیتروژن، دستگاه پاکت زن و نوار نقاله جلوی دستگاه، کیفیت بسته بندی محصول را افزایش دهید.

2) بسته بندی نمک قوطی ای در منزل

نمک می‌تواند در قوطی‌های پلاستیکی، پت و فلزی هم بسته بندی شود. برای بسته بندی نمک در این نوع ظروف باید از دستگاه قوطی پرکن گرانولی استفاده شود که یکی از با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین آنها را می‌توانید از شرکت گشتا صنعت اصفهان خریداری نمایید. این دستگاه امکان بسته بندی نمک در وزن های ۲۰ تا ۱۰۰۰ گرمی را دارد.

3) بسته بندی تک نفره نمک در منزل

بسته بندی به صورت تک نفره، جذاب‌ترین نوع بسته بندی برای مراکز اقامتی و سیاحتی از جمله رستوران‌ها، سالن‌های غذاخوری، هتل‌ها، شرکت‌های حمل و نقل مسافری، آشپزخانه‌ها و … می‌باشد. این نوع بسته بندی به ویژه از زمان گسترش بیماری واگیردار کرونا در کانون توجه مراکز بهداشتی قرار گرفته است؛ چرا که از تماس افراد متعدد و انتقال آلودگی از طریق تماس مشترک جلوگیری به عمل می‌آورد.

دستگاه ساشه پودری و بسته بندی کنندۀ تک نفره نمک می‌توانند به صورت ساشه پودری هم عمل کنند که به صورت تمام اتوماتیک طراحی و ساخته شده‌اند. این دستگاه‌ها در چشم انداز عملیاتی خود قابلیت بسته بندی انواع مواد پودری، آرد، انواع قهوه و نسکافه و … را نیز دارند.

4) بسته بندی کیسه ای نمک در منزل

دستگاه بسته بندی کیسه ای نمک می‌تواند محصول را در کیسه‌های پنج تا بیست و پنج کیلوگرمی و حتی بالاتر بسته بندی کند. این دستگاه مجهز به سیستم PLC تمام اتوماتیک است و مثل دستگاه بسته بندی ساشه ای نمک، قابلیت توسعه برای انواع مواد خشک از جمله ادویه‌جات، مواد پودری و گرانولی در وزن‌های مختلف را دارد.

قیمت دستگاه بسته بندی نمک در منزل

قیمت دستگاه بسته بندی نمک در منزل

دستگاه بسته بندی خانگی نمک بر اساس سطح اتوماسیون، قطعات به کار رفته و نوع بسته بندی مورد نظر شما، دارای قیمت‌های مختلف است. البته در زمان پیک تقاضا برای سفارش دستگاه بسته بندی نمک خانگی نیز ممکن است شاهد تغییر قیمت این دستگاه باشیم.

سخن پایانی

چنان‌چه قصد فعالیت اقتصادی در زمینۀ بسته بندی نمک در محل سکونت خود را دارید، می‌توانید چشم انداز توسعۀ مورد نظر خود را با تیم بازرگانی و مشاوره فروش شرکت گشتا صنعت اصفهان در میان بگذارید و از یک سرمایه‌گذاری زودبازده و پر رونق در زمینه بسته بندی مواد خشک، به ویژه مواد غذایی پودری برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *