اصفهان- خیابان امام خمینی - بلوار عطاالملک

نبش چهارراه نوآوران پلاک 107

Email: gashtasanatesf@gmail.com

دستگاه قوطی پر کن

دستگاه قوطی پر کن

دستگاه قوطی پرکن یکی از کاربردی ترین انواع ماشین آلات بسته بندی می باشد که با برخورداری از نازل های تخلیه، توانایی قرار دادن انواع محصولات پودری و مایعات را در ظروف مورد نظر دارد. این دسته از ماشین آلات در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و وضایف مهمی را بر عهده دارند.

جهت استعلام قیمت انواع دستگاه قوطی پرکن، خرید و یا کسب مشاوره رایگان با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

علاقه خریداران به بسته بندی قوطی شکل، موجب ایجاد تنوع بالا در انواع دستگاه های این حوزه شده است که در این مقاله از مجموعه مقالات گشتا صنعت اصفهان، قصد داریم به صورت کامل به بررسی این ماشین آلات و دلایل استفاده از آن بپردازیم.

دستگاه قوطی پر کن چیست؟

دستگاه قوطی پر کن چیست؟

دستگاه های قوطی پرکن، از جمله ماشین آلات پرکن هستند که از آنها برای پر کردن انواع قوطی مورد استفاده در زمینه بسته بندی مواد غذایی، صنعتی، شیمیایی و … استفاده می‌شود. دستگاه های قوطی پرکن، از طیف کاربردی بسیار گسترده‌ای برخوردارند و به همین دلیل به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدات شرکت خدمات مهندسی و ماشین آلات صنعتی گشتا صنعت اصفهان به حساب می‌آیند. اگر قصد سرمایه گذاری و فعالیت در زمینۀ تولید و بسته بندی مواد خوراکی و غیر خوراکی را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

مقالات مرتبط: دستگاه درب بند قوطی فلزی

مزیت های استفاده از دستگاه قوطی پرکن

  • در نظر گرفتن مسائل مربوط به بهداشت و کیفیت محصولات
  • پر کردن و بسته بندی محصولات با بالاترین سرعت ممکن
  • رابط کاربری آسان
  • کاملاً اتوماتیک و بی نیاز به دخالت نیروی انسانی
  • استفاده از فلز استیل ضد زنگ ۳۰۴ با گرید خوراکی برای قسمت‌هایی که تماس مستقیم با محصول خوراکی دارند
  • کنترل سیستم از طریق سامانۀ HMI

انواع دستگاه قوطی پر کن

انواع دستگاه قوطی پر کن

دستگاه های پرکن قوطی بر اساس کاربرد و کارکرد، در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرد که هریک از آنها به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مواردی که در این بخش به معرفی و بررسی آنها خواهیم پرداخت، در بهترین کیفیت در سایت گشتا صنعت اصفهان موجود می باشند و خدمات بسیار ویژه ای برای هریک از آنها در نظر گرفته شده است.

1) دستگاه قوطی پر کن حجمی

معمولاً دستگاه قوطی پرکن حجمی برای بسته بندی محصولات گرانولی خشک مثل انواع آجیل، خشکبار، حبوبات، غلات، شکر، پودر ژله و همچنین مواد شیمیایی و مواد دارویی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه می‌تواند کاملاً اتوماتیک باشد و نیاز به دخالت هیچ اپراتوری نداشته باشد.

عملکرد دستگاه قوطی پرکن حجمی به این ترتیب است که ابتدا محصول به وسیلۀ بالابر کاسه‌ای یا بالابر Z به سمت مخزن مرکزی دستگاه هدایت می‌شود و سپس به وسیلۀ پیمانه‌های حجمی از پیش معین شده، مورد وزن کشی قرار می‌گیرد و بر اساس مقدار تعریف شده برای هر بطری یا قوطی، به داخل ظروف هدایت می‌گردد.

اگر بنا به هر دلیل قصد سرمایه گذاری سنگین برای دستگاه قوطی پرکن حجمی را ندارید، می‌توانید نوع دستی آن را سفارش دهید. نوع دستی دستگاه قوطی پرکن حجمی به این ترتیب است که کار پر کردن مخزن مرکزی به وسیله یک نفر اپراتور انجام می‌شود.

2) دستگاه قوطی پر کن پودری

دستگاه قوطی پرکن پودری قادر است بسته بندی انواع مواد پودری، مثل انواع آرد، ادویه، شیر خشک و همچنین پودرهای شیمیایی و دارویی را با سرعت بالا انجام دهد. این دستگاه مجهز به یک نوار نقاله است و به وسیله سامانۀ PLC و HMI لمسی کار می‌کند.

3) دستگاه قوطی پرکن مایعات

دستگاه های قوطی پرکن مایعات، همان گونه که از نام آنها نیز مشخص است، صرفاً برای بسته بندی محصولات مایع مثل انواع دوغ، نوشابه، مواد شوینده، روغن و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل ویژگی روان بودن مایعات، دستگاه های قوطی پرکن مایعات نیز بر اساس مکانیزم گرایشی طراحی و ساخته می‌شوند. بدین ترتیب که نخست محصولات مایع وارد مخزن بسته بندی شده و سپس به وسیله نازل‌های تعبیه شده در دستگاه راهی قوطی خالی می‌شوند و سپس به بخش درب بندی قوطی انتقال پیدا می‌کنند و پس از آن مورد لیبل گذاری و بسته بندی قرار می‌گیرند.

4) دستگاه قوطی پرکن مواد پودری

از دستگاه های قوطی پرکن مواد پودری می‌توان برای بسته بندی مواد خوراکی یا غیر خوراکی پودری، از جمله انواع آرد، نمک و ادویه جات، پودر رختشویی و … استفاده کرد. جالب است بدانید که مکانیزم کلی عملکرد دستگاه های قوطی پرکن پودری شباهت بسیار زیادی به دستگاه های پرکن مواد گرانولی دارد. با این تفاوت که در دستگاه های قوطی پرکن پودری، برای جلوگیری از توده شدن و به هم چسبیدن مواد، یک همزن مارپیچی در داخل مخزن اصلی کار گذاشته شده است.

5) دستگاه قوطی پرکن مایعات غلیظ

مواد مایع غلیظ مثل انواع ژله، عسل، شربت، شیره، مربا و یا مواد مایع غلیظ صنعتی مثل انواع روغن‌های صنعتی، واسکازین و … نیاز به دستگاه های قوطی پرکن خاص خود دارند. عملکرد این دستگاه‌ها بر پایه استفاده از نیروی گرانش نیست؛ چرا که مایعات مذکور از گران‌روی بالایی برخوردارند و نمی‌توانند بر اساس نیروی گرانشی خود جریان پیدا کنند. لذا در این نوع دستگاه‌ها با استفاده از پمپ اقدام به پمپاژ سریع محصول به داخل ظرف می‌شود.

مکانیزم عملکرد دستگاه های قوطی پرکن مایعات غلیظ به این ترتیب است که ابتدا نازل وارد قوطی مورد نظر شده و اقدام به پمپاژ محصول از قسمت پایین بطری می‌شود. بدین ترتیب از ایجاد کف و سر رفتن مایع از سر قوطی جلوگیری به عمل می‌آید. سپس بسته‌های تولید شده راهی قسمت درب بندی، تاریخ زنی، لیبل گذاری و بسته بندی نهایی می‌شوند.

6) دستگاه پرکن قوطی چند توزین

چنانچه تیراژ تولیدات شما بالا باشد، به شما توصیه می‌کنیم که به منظور مدیریت بهتر عرضه کالاهای خود به بازار اقدام به تجهیز کارگاه بسته بندی خود به دستگاه های پرکن چند توزین نمایید.
به طور کلی دستگاه های قوطی پر کن می‌توانند در انواع مختلف دو توزین، چهار توزین، شش توزین و بیشتر، مورد سفارش گذاری قرار گیرند؛ که انتخاب آنها کاملاً به خواست مشتری بستگی دارد. دستگاه های قوطی پرکن چند توزین می‌توانند برای انواع مواد گرانولی، مواد خوراکی خشک، قند و شکر، برنج، چای خشک، خشکبار، مواد شیمیایی و دارویی مورد استفاده قرار گیرند.

دستگاه های بسته بندی چند توزین دارای مزیت‌های متعددی هستند که از جملۀ آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • با افزایش تعداد توزین‌های دستگاه قوطی پرکن، راندمان فعالیت شما نیز افزایش پیدا می‌کند. چرا که همزمان امکان ایجاد چند بسته بندی را دارید.
  • برای بسته بندی مواد گرانولی دانه درشت استفاده از روش بسته بندی چند توزین منطقی‌تر به نظر می‌رسد.
  • دستگاه‌های چند توزین، از رابط کاربری بسیار ساده برخوردارند و در مقایسه با دستگاه های تک توزین، مکانیزم پیچیده‌تری ندارند.

مقالات مرتبط: دستگاه بسته بندی قوطی کنسرو

قیمت دستگاه قوطی پرکن

قیمت دستگاه قوطی پرکن

دستگاه های قوطی پرکن به دلیل تنوع بسیار زیادی که در طرح‌ها و مدل‌های ساخت دارند، طبیعتاً به لحاظ قیمتی نیز بازۀ قیمتی گسترده‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. اما به طور کلی هزینه تمام شده دستگاه قوطی پرکن بستگی به تعداد نازل‌ها، آپشن‌های مد نظر مشتری، فصل سفارش گذاری و نوسانات نرخ ارز دارد و با توجه به هر یک از موارد فوق می‌تواند قیمت خاصی داشته باشد.

ولی در عین حال به شما توصیه می‌کنیم که مناسب ترین دستگاه قوطی پرکن به لحاظ قیمتی و کیفیتی را از شرکت خدمات مهندسی گشتا صنعت اصفهان استعلام و خریداری نمایید.

سخن پایانی

به شما کارآفرینان و سرمایه‌گذاران گرامی که در آستانه تولید یا بسته بندی انواع مواد خوراکی و غیرخوراکی هستید، توصیه می‌کنیم که با توجه به بسته بندی مورد نظر خود و همچنین بر اساس چشم انداز توسعه و طرح توجیهی کسب و کار خود برنامه‌ریزی کرده‌اید، کار طراحی، تولید، نصب، راه اندازی و خدمات پس از فروش دستگاه های بسته بندی قوطی پرکن خود را به شرکت خدمات مهندسی و ماشین آلات صنعتی گشتا صنعت اصفهان واگذار نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09131197055