گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

دستگاه بسته بندی پسته

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

انواع جت پرینتر برای چاپ روی گونی
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
دستگاه بسته بندی پسته

پسته ایران یکی از معروف ترین محصولات صادراتی آن است که تقریباً هیچ کشوری از جهان با آن بیگانه نیست. گذشته از مسائل فنی پیرامون کاشت، داشت، برداشت، نگه‌داری و فرآوری محصول پسته، موضوع بسته بندی پسته نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم سلامت مصرف کننده را تحت تأثیر خود قرار دهد. سایت ماشین آلات بسته بندی گشتا صنعت اصفهان با این درجه از حساسیت که محصول پسته دارد، قصد دارد در این پست به صورت اختصاصی به دستگاه های بسته بندی پسته بپردازد.

دستگاه بسته بندی پسته چیست؟

دستگاه بسته بندی پسته چیست؟

دستگاه بسته بندی پسته یکی از ماشین آلات کاربردی و مهم در ادامۀ فرآیند فرآوری پسته است که سود سرشار و ارزش افزوده خوبی برای تولید کننده به همراه دارد. پسته معمولاً در بسته بندی های مختلف از جمله سلفون، جعبه مقوایی، قوطی فلزی و … بسته‌بندی و راهی بازارهای داخلی و خارجی می شود.

انواع دستگاه بسته بندی پسته

با توجه به اینکه پسته یکی از انواع خشکبار های پر استفاده می باشد، سبک های متنوعی برای بسته بندی کردن آن وجود دارد. این موضوع سبب شده است تا دستگاه های متنوعی به عنوان دستگاه بسته بندی پسته ایجاد شود و در اختیار تولیدکنندگان قرار داده شود. انواع دستگاه و ماشین آلات بسته بندی پسته به شرح زیر می باشد:

1. دستگاه بسته بندی پسته به روش دستی

ماشین دوخت دستی با توجه به سادگی ساختاری و قیمت پایینی که دارد، می‌تواند در بسته بندی های خانگی یا فروشگاهی کارایی قابل قبولی داشته باشد. با این دستگاه می توان بسته بندی های سبک و نیمه سنگین پسته را انجام داد.

2. دستگاه بسته بندی پسته ریلی

دستگاه دوخت ریلی در مقایسه با دستگاه بسته بندی به روش دستی از سرعت بالایی برخوردار است و امکان تاریخ زنی هم‌زمان با بسته بندی را نیز دارد. این دستگاه در دو مدل دوخت عمودی و افقی و به صورت های پایه‌دار و بدون پایه قابل عرضه است.

3. دستگاه وکیوم بسته بندی پسته

رایج ترین دستگاه بسته بندی پسته و مغز پسته، دستگاه بسته بندی وکیوم است که امکان تزریق گاز به داخل بسته بندی را نیز دارد. با این دستگاه می توان تاریخ انقضا و کیفیت محصول را افزایش داد.

4. دستگاه شیرینگ پک بسته بندی پسته

دستگاه بسته بندی پسته به روش شیرینگ پک از کیفیت بالا و ارزش افزوده بسیار خوبی برخوردار است. از این دستگاه برای بسته‌بندی پسته های صادراتی و همچنین پسته های قابل عرضه در فروشگاه های لوکس کشور استفاده می شود.

5. دستگاه پرکن پسته برای بسته بندی

دستگاه های پرکن پسته به صورت حجمی یا گرانولی طراحی شده‌اند که از آنها برای پر کردن انواع خشکبار استفاده می‌شود. دستگاه پرکن حجمی دارای بدنه استیل ضد زنگ، چشم الکترونیکی برای عملکرد خودکار، قطعات با کیفیت و سرعت بالا است.

فهرست دستگاه های مورد نیاز برای بسته بندی پسته

دستگاه های مورد نیاز برای بسته بندی پسته

اگر در مرحله راه اندازی خط بسته بندی پسته قرار دارید، در اینجا می خواهیم شما را با انواع دستگاه های مورد استفاده برای بسته‌بندی کامل پسته آشنا کنیم:

 1. دستگاه بالابر z و مخزن استیل
 2. دستگاه بسته بندی توزین دار (دو توزین و چهار توزین)
 3. نوار جلوی بسته بندی
 4. سامانۀ تزریق گاز نیتروژن
 5. سامانۀ تاریخ زن و درج قیمت در روی هر بسته

دستگاه بالابر Z و مخزن استیل

نخستین مرحله در بسته بندی پسته، ریختن آن به داخل مخزن دستگاه بالابر Z است؛ سپس محصول از این مخزن به داخل پیاله های پلاستیکی بالابر Z منتقل می شود و در مرحلۀ بعد این دستگاه محصول را به داخل مخزن دستگاه بسته بندی توزین دار می رساند.

دستگاه بسته بندی توزین دار (دو توزین و چهار توزین)

برای بسته بندی پسته نیاز به وزن کشی دقیق آن است که امروزه با توجه به قیمت بسیار بالای این محصول، وزن کشی آن در زمان بسته بندی از اهمیت دو چندانی برخوردار شده است. عملکرد دستگاه بسته بندی توزین دار به این ترتیب است که ابتدا محصول به وسیله بالابر Z به داخل مخزن ریخته می شود و سپس به وسیله ویبراتور توزین، مورد وزن کشی قرار می گیرد. از سوی دیگر دستگاه بسته بندی توزین دار پاکتی اقدام به ریختن مقدار از پیش مشخص شدۀ محصول به داخل بسته بندی و دوخت آن می کند.
توجه داشته باشید که هر چه دقت وزن کشی بیشتر باشد، دقت و راندمان کاری آن افزایش پیدا می کند. بنابراین دستگاه های توزین چهار توزین در مقایسه با دستگاه های دو توزین از دقت بالاتری برخوردارند.

نوار جلوی بسته بندی

در آخرین مرحله از بسته بندی پسته، به این الزام می رسید که محصول غذایی هرگز نباید به روی زمین بیافتد. بنابراین باید آن را به وسیله نوار جلوی بسته بندی به میز کار استیل انتقال دهید تا بدین ترتیب سرعت و کیفیت تولید افزایش پیدا کند.

سامانۀ تزریق گاز نیتروژن

زمانی که محصول پسته داخل پاکت بسته بندی ریخته می شود و پیش از آن که دوخت بشود، به داخل آن گاز نیتروژن تزریق می‌شود تا ماندگاری محصول افزایش پیدا کند.

سامانۀ تاریخ زن و درج قیمت در روی هر بسته

زمانی که لفاف نهایی بسته بندی بر روی دستگاه قرار می گیرد، اطلاعاتی از جمله تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت مصرف کننده، ارزش افزوده، سری ساخت و … بر روی بسته بندی درج می شود. دستگاه تاریخ زن، یک دستگاه کوچک است که می تواند به عنوان آپشن بر روی دستگاه بسته بندی نصب شود.

قیمت دستگاه بسته بندی پسته

قیمت دستگاه بسته بندی پسته

قیمت دستگاه بسته بندی پسته تابع عوامل گوناگونی است که عبارتند از:

 • نوع دستگاه بسته بندی پسته
 • نوع بسته بندی مورد نظر
 • قابلیت های فنی دستگاه بسته بندی پسته
 • امکان ایجاد خط تولید
 • راندمان تولید (تعداد بسته در دقیقه)
 • مقدار مصرف انرژی
 • نوسانات نرخ ارز (برای قیمت قطعات وارداتی)

به دلیل نوسانات گسترده نرخ ارز و هزینه‌ها که همواره به چشم می خورد، در زمان سفارش و خرید دستگاه بسته بندی پسته، می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت گشتا صنعت اصفهان مشورت کنید و راهنمایی های فنی و قیمتی را از کارشناسان فروش و فنی این شرکت دریافت نمایید.

سخن پایانی

ارزش اقتصادی و رقابت جهانی بر سر صادرات پسته، که همواره از چالش های گسترده ای برخوردار بوده و هست، اهمیت دستگاه بسته بندی پسته را دوچندان می کند. بنابراین چنانچه در روند توسعه کارگاه بسته بندی پسته، چه در مقیاس خانگی و چه در مقیاس صنعتی و نیمه صنعتی هستید، به شما توصیه اکید می کنیم که ضمن رعایت مسائل اقتصادی و هزینه ای، که حتماً باید در نظر گرفته شوند، کیفیت دستگاه بسته بندی پسته را در اولویت نخست قرار دهید و در این مورد از تولید کنندگان معتبر دعوت به همکاری نمایید. شرکت گشتاصنعت اصفهان با برخورداری از تیم طراحی و ساخت ماشین آلات خانگی و صنعتی بسته بندی آماده ارائه خدمات مشاوره ای، طراحی، فروش و خدمات پس از فروش به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *