مرجع خرید ماشین آلات صنعتی دستگاه و تجهیزات صنعتی | گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

دستگاه بسته بندی مربا

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
دستگاه بسته بندی مربا

مربا یکی از مواد و محصولات غذایی می باشد که از میوه ها بدست می آید. این محصول به عنوان وعده های صبحانه و میان وعده مورد استفاده قرار می گیرد. موضوعاتی که در حوزه تخصصی ما مهم می باشد و در خصوص این محصول مورد بررسی قرار می گیرد، بسته بندی مربا و دستگاه بسته بندی مربا می باشد.

بخش عمده‌ای از صنایع تبدیلی کشور ما اختصاص به تولید و بسته بندی مربا دارد. همان طور که می دانید، سالانه حجم زیادی از میوه های تولیدی در بخش کشاورزی کشور ما بنا به دلایل مختلف تلف می شوند و اگر از صنایع تبدیلی برای تبدیل فراورده های در شُرُف اتلاف کشاورزی استفاده نشود، چه بسا حجم خسارت های وارده به این بخش فراتر از میزان کنونی آن باشد.

یکی از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از هدر رفتن محصولات کشاورزی، صنعت تولید و بسته بندی فرآورده های کشاورزی به ویژه مربا است که در چند سال گذشته با ظهور دستگاه های بسته بندی پیشرفته شاهد رونق بیش از پیش این صنعت در کشور هستیم.

شرکت گشتا صنعت اصفهان به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در زمینۀ طراحی، ساخت و تأمین دستگاه های بسته بندی مربا در ادامه این پست می خواهد شما را با دستگاه های بسته بندی مربا آشنا کند. پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

جهت استعلام قیمت دستگاه بسته بندی، خرید و یا کسب مشاوره رایگان با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

بسته بندی مربا

بسته بندی حرفه ای و استاندارد مربا باعث می‌شود که این محصول از چشم‌نوازی و مشتری پسندی بسیار زیادی برخوردار باشد. بازار محصول مربا که از حساسیت و رقابت بالایی برخوردار است، باعث گردیده که حساسیت در دستگاه‌های بسته بندی این محصول نیز بسیار زیاد باشد.
شرکت گشتا صنعت اصفهان به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه طراحی و تولید دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی و از جمله مربا، آمادگی تأمین و همچنین خدمات فنی پس از فروش در تمام نقاط کشور را دارد.

دستگاه بسته بندی مربا چیست؟

دستگاه بسته بندی مربا یکی از انواع دستگاه پرکن مایعات و یک دستگاه مکانیکی نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک است که در انواع مختلف مربا را بسته بندی می کند. در یک نوع از دستگاه بسته بندی مربا، این فرآوردۀ غذایی به صورت بسته بندی شیشه ای در ظروف شیشه‌ای با حجم های مختلف بسته بندی می شود و در نوع دیگر آن، مربا در ظروف یک نفره پلاستیکی بسته بندی می گردد که هر یک بنا به شرایط مصرف دارای مزیت خاص خود هستند.

دستگاه بسته بندی مربا چیست؟

یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص دستگاه بسته بندی مربا باید به آن توجه بالایی داشته باشید، تهیه نوع دستگاه بر اساس نوع و سبک محصول می باشد. باید بدانید که یک ماشین بسته بندی توان بسته کردن در تمامی حالات را ندارد. این موضوع را به کرات در مراجعه کاربران و مشتریان مشاهده می کنیم که قصد خرید یک دستگاه برای تمامی حالات بسته بندی می باشند.

انواع دستگاه بسته بندی مربا

در زمینه بسته بندی کردن مربا انواع بسیار مختلفی از ماشین آلات وجود دارند که هریک از آنها با شیوه ای متفاوت اقدام به بسته بندی کردن مربا می نمایند. در بین ماشین آلاتی که برای بسته بندی مربا در نظر گرفته شده اند، برخی از آنها از اهمیت و کارایی بیشتری برخوردار هستند. دستگاه بسته بندی مربا تک نفره، دستگاه بسته بندی مربا خانگی، دستگاه بسته بندی شیشه مربا از مهمترین انواع ماشین آلاتی می باشند که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

در این بخش به بررسی و تحلیل هریک از انواع دستگاه بسته بندی مربا خواهیم پرداخت و رویه بسته بندی این محصول با هریک از ماشین آلات گفته شده را به شما خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

1) دستگاه بسته بندی مربای تک نفره

معمولاً دستگاه های بسته بندی مربای شرکت گشتا صنعت اصفهان، محصول مربا را در بسته بندی های سلفونی و در ظرفیت های یک تا ۵۰ گرم بسته بندی می کنند. ظرفیت بسته بندی با دستگاه‌های ساشه در حدود ۴۰ تا ۶۰ عدد است؛ و در ظرفیت بالای بسته بندی می توان به بسته های ۱۰ تا ۱۱۰۰ گرمی مربا اشاره کرد که به وسیله دستگاه بسته بندی سلفونی انجام می شود.

2) دستگاه سیل روتاری

دستگاه بسته بندی یک نفره مربا می تواند تمامی محصولات را در ظروف پلاستیکی از جنس PP، PE و یا PT بسته بندی کند؛ که این بسته بندی ها نیاز به رول دارند. رول های مصرفی برای دستگاه بسته بندی سیل از جنس های متفاوت هستند که قابلیت درجه بندی کامل ظروف را دارند. به منظور استفاده از این دستگاه، سایز دهانۀ ظرف از اهمیت زیادی برخوردار است. جهت تسریع در کار دستگاه های سیل می توان از دستگاه های سیل روتاری و سیل خطی استفاده کرد.

از سوی دیگر همان طور که می‌دانید، اگر مربا سرد شود، رَس می بندد. بنابراین برای بسته بندی راحت تر و سریع تر آن نیاز به یک گرمکن خواهیم داشت که این گرمکن بر روی دستگاه پرکن نصب می شود. این گرمکن به وسیله المنت گرم می شود و باعث گرم شدن محصول موجود در داخل مخزن و روان شدن آن می گردد.

در دستگاه های نیمه اتوماتیک، یک پدال برای تخلیه محصول به داخل ظروف تعبیه شده است. دستگاه نیمه اتوماتیک در مقایسه با دستگاه تمام اتوماتیک از قیمت کمتری برخوردار است و قابلیت بسته بندی محصول از وزن ۵۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم را دارد. برق این دستگاه به صورت تک فاز است و در صورت سفارش مشتری می تواند به صورت ۳ فاز نیز طراحی شود.

3) دستگاه بسته بندی مربا خانگی

یکی دیگر از انواع ماشین آلاتی که در بسته بندی خانگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه بسته بندی مربا خانگی می باشد. این دستگاه به سبب حجم و ابعادی که دارد به راحتی از آن می توان در فضای های محدود استفاده کرد.

دستگاه پرکن مایعات غلیط بهترین نمونه از دستگاه های بسته بندی مربا خانگی می باشد که توان تولید در تیراژ های بالا را دارد. تمامی انواع مربا های خانگی را می توان در همان محیط منزل توسط این دستگاه بسته بندی نمود و در ظروف شیشه ای و یا پلاستیکی قرار دارد.

4) دستگاه ساشه زن مربا

یکی از انواع بسیار پرکاربرد از ماشین آلات مورد استفاده در بسته بندی مربا، دستگاه ساشه مایعات می باشد که برای هر دو حالت مایعات غلیظ و رقیق مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه جزو تخصصی تری ماشین آلات برای بسته بندی تک نفره مربا می باشد. شما با این ماشین می توانید تمامی انواع مربا را با حالات بسیار متنوع تولید و بسته بندی نمایید. مزیت استفاده از این دستگاه قابلیت های منحصر به فرد آن، ویژگی های خاص و توان تولید بسیار ایده آل آن است.

دستگاه اتوماتیک ساشه مایعات غلیظ وظیفه بسته بندی تک نفره انواع مایعات غلیظ مانند مربا، سس، روغن زیتون، آلوچه، شامپو و… را بر عهده دارد. این دستگاه اتوماتیک بوده و با سرعت بالا (حدود 35 تا 70 بسته در دقیقه) را بسته بندی می‌کند.

سرعت بسته بندی مایعات غلیظ در این دستگاه بسیار بالا می باشد و شما می توانید با توان بالایی از آن استفاده نمایید. این دستگاه توانایی ایجاد ساشه تک نفره در انواع مختلفی را دارد و این کار را در بسته های متنوعی پیش می برد.

دستگاه های ساشه مایعات برای بسته بندی مایعات غلیظ مثل روغن و عسل مجهز به مخزن های دو جداره هستند و یک گرمکن هم روی یکی از مخزن های آنها تعبیه می شود تا محصول غلیظ به راحتی روان و قابل بسته بندی شود. امکانات قابل نصب بر روی انواع دستگاه ساشه مایع نیز شامل سیستم تزریق گاز، تاریخ زن و برش صاف می شود.

5) دستگاه پرکن مربا

این دستگاه برای بسته بندی سیالات و مایعات با گرانروی و غلظت بالا مانند انواع مربا مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه قابلیت بسته بندی به صورت نیمه اتوماتیک را دارد و انواع مایعات غلیظ را بسته بندی می کند.محدودیتی در نوع ظروف برای این دستگاه وجود ندارد و می تواند برای پرکن تمامی انواع ظروف موجود از مایعات غلیظ از این دستگاه استفاده کرد.

ماشین آلات مایعات غلیظ در بسیاری از حوزه های بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت صنعتی و خانگی بکارگرفته می شود. یکی از دستگاه های بسیار کاربردی در زمینه بسته بندی، ماشین آلات مایعات غلیظ می باشد. به طور معمول این دستگاه جهت بسته بندی مایعات و سیالات با گرانروی بالا مورد استفاده قرار می گیرد که به سختی می توان آن ها را به ظروف بسته بندی منتقل نمود. به طبع با افزایش غلظت و گرانروی یک سیال چون گریس به شکل ثقلی و تحت تاثیر وزن، ریختن آن ها به درون ظرف کار سخت تری خواهد بود و در واقع سخت تر حرکت می نمایند.

مقالات مرتبط: دستگاه بسته بندی رب گوجه فرنگی

انواع فرایندهای بسته بندی مربا

بسته بندی کردن مربا یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص این محصول می باشد. در خصوص هریک محصولاتی که در اطراف خود مشاهده می کنیم سبک ها و روش های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از آنها برای تولید محصول مورد نظر خود استفاده نمایید. در حوزه بسته بندی روش های متنوعی وجود دارد که برای محصول به صورت متفاوتی مطرح می شود.

انواع فرایندهای بسته بندی مربا

در خصوص بسته بندی مربا روش هایی که بسیار رواج دارد بسته بندی تک نفره مربا و بسته بندی شیشه ای مربا می باشد. انتخاب هریک از روش ها به نوع تولید شما بستگی دارد. در این بخش به بررسی روش های رایج در بسته بندی مربا خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که برای هریک از آنها باید چع اقداماتی را در پیش بگیرید.

1) بسته بندی مربا در ظروف شیشه ای دهانه گشاد

در این دستگاه بسته بندی، مربا در ظروف شیشه ای بسته بندی می شود. بنابراین، دستگاه مذکور باید دارای سیستم درب گذار، جت پرینتر و تونل شریک غلاف زن باشد. در مرحله پایانی هم نوبت به فرایندهای کارتون گذاری و بسته بندی با دستگاه شیرینگ پک می رسد. برای ظروف شیشه ای، استفاده از دستگاه شستشو و خشک کن شیشه دهانه گشاد نیز الزامی است.

2) بسته بندی مربا در ظروف یکبار مصرف

در این نوع بسته بندی، از دستگاه‌های تری سیلر یا فرم فیل سیل استفاده می شود که دارای سیستم پرکن مایعات غلیظ هستند. در این دستگاه، مواد غلیظ مربا در داخل ظروف بسته بندی با ظرفیت های مختلف قرار می گیرند و پس از آن کارتون گذاری و بسته بندی با دستگاه شیرینگ پک صورت می پذیرد.

3) بسته بندی مربا به صورت ساشه ای

یکی از روش هایی که امروزه به صوت فروان مورد استفاده قرار می گیرد، بسته بندی های تک نفره از محصولات می باشد. این رویه از بسته بندی در خصوص مربا نیز صدق می کند و امروزه به صورت چشمگیری در حال انجام است. بسته بندی تک نفره مربا به چن صورت انجام می شود که حالت نایلونی و ظروف کوچک متداول ترین سبک ها در بسته بندی تک نفره مربا می باشند.

رویه این سبک از بسته بندی توسط دستگاه های بسته بندی تک نفره مربا که همان ساشه مایعات تک نفره می باشد انجام می شود. نمونه بسیار کارامد با قابلیت های بسیار ویژه ای از این ماشین در سایت گشتا صنعت اصفهان وجود دارد که می توانید از آن بازدید نمایید و با کارایی ها و قابلیت های آن آشنا شوید.

قیمت دستگاه بسته بندی مربا

قیمت دستگاه بسته بندی مربا

قیمت دستگاه بسته بندی مربا بر اساس عوامل مختلفی برآورد می‌شود که عبارتند از:

1) نوع دستگاه
2) نوع بسته بندی مورد نظر
3) قابلیت های فنی هر دستگاه
4) امکان ایجاد خط تولید
5) توان تولید یا راندمان بسته بندی در دقیقه
6) مقدار مصرف انرژی
7) نوسانات نرخ ارز (برای قیمت قطعات وارداتی)

مواردی که در این‌جا اشاره شد، کم و بیش در قیمت تمام شدۀ دستگاه بسته بندی مربا نقش دارند. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت هر یک از دستگاه‌های بسته بندی مربا، با شرکت گشتا صنعت اصفهان تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را از کارشناسان فنی و فروش این شرکت دریافت نمایید.

خرید دستگاه بسته بندی مربا از گشتا صنعت اصفهان

برای خرید هریک از انواع دستگاه بسته بندی مربا شما می توانید به دو روش اقدام به تهیه آنها نمایید. روش اول خرید اینترنتی و روش دوم خرید حضوری می باشد. برای آگاهی از روش های گفته شده می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید تا با کسب مشاوره رایگان، در کوتاه ترین بازه زمانی دستگاه مورد نظر خود را تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *