مرجع خرید ماشین آلات صنعتی دستگاه و تجهیزات صنعتی | گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
دستگاه میوه خشک کن صنعتی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی از جمله دستگاه های پرکاربرد و پرسود در حوزه کسب و کارهای صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که با هزینه های مختلف می توان اقدام به خریداری آنها کرد. این دستگاه یکی از دستگاه های بسته بندی است که هم در مقیاس صنعتی و هم در مقیاس خانگی برای کسب و کارها در اندازه و ظرفیت متفاوت توسط گشتا صنعت اصفهان تولید وعرضه می شود.

شرکت گشتا صنعت اصفهان مرجع عرضه انواع دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی، انواع دستگاه میوه خشک کن کابینی در ظرفیت های مختلف خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی است و همچنین دستگاه های خشک کن مواد غذایی، دارویی و شیمیایی را در مدل های تونلی، دوار، سینوسی و … را عرضه می کند.

با توجه به ظرفیت و نوع دستگاه، قیمت دستگاه میوه خشک کن متغیر است و می توان با سرمایه کم اقدام به راه اندازی کسب و کار میوه خشک کرد.

راه اندازی خط تولید چیپس میوه و سبزی خشک یکی از پردرآمد ترین و پرسود ترین خطوط تولید می باشد که با امکانات و تجهیزات و ماشین آلات کم و ارزان هم میتوان آن را راه اندازه کرد. علاوه بر دستگاه میوه خشک کن می توان از دستگاه بسته بندی میوه خشک نیز برای بسته بندی این فرآورده استفاده کرد.

همچنین میوه خشک حبه ای و میوه خشک شکری نیز محصولی جدید در ایران است که تولید آن حاشیه سود بسیار بالایی دارد. دستگاه میوه خشک کن یکی از مهم ترین بخش های خط تولید چیپس میوه و میوه خشک حبه و شکری است.

جهت خرید و یا استعلام قیمت هریک از انواع دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی  با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

چرا از دستگاه خشک کن میوه استفاده کنیم؟

میوه ها و سبزیجات محصولات کشاورزی هستند که به ویتامین های غنی ، مقادیر زیادی آب و رطوبت و چربی کم معروف هستند. به دلیل رطوبت بیش از حد موجود در آنها ، به ویژه هنگام برداشت ، بسیاری از آنها بین می روند. همچنین میوه ها و سبزیجات از محصولات فصلی هستند و بیشتر در فصل تولید در دسترس هستند.

خشک کردن محصولات به ویژه سبزیجات یکی از قدیمی ترین روش های نگهداری مواد غذایی است که تا کنون شناخته شده است. گرفتن رطوبت محصول به میزان مطلوب به منظور جلوگیری از خراب شدن و حفظ مواد مغذی آنها است. خشک کردن یک فرآیند انتقال حرارت به میزان لازم است.

گرما رطوبت موجود در محصول را معمولاً توسط هوای خارجی تحریک می کند در حالی که رطوبت به شکل بخار از طریق مویرگهای بافت محصول تبخیر می شود. رطوبت نسبی عامل بسیار مهمی در خشک شدن است زیرا ظرفیت نگهداری رطوبت هوای خشک کننده را تعیین می کند.

جدا از قرار دادن محصول در معرض مستقیم نور خورشید (روش سنتی خشک کردن) ، روشهای غیر مستقیم بهتری نسبت به خشک کردن در آفتاب وجود دارد که با مشکلات ناشی از تلفات ، آلودگی ها ، غبارگیری و بیش از حد خشک شدن محصولات رو به رو نمیشود.

خشک کردن میوه ها و سبزیجات با روش های سنتی ممکن است باعث از بین رفتن طعم ، رنگ، سفت شدن بیش از حد شود. همچنین در معرض آلودگی پرندگان ، مگس ها و فضولات حیوانات قرار می گیرد.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

دستگاه های خشک کن از لحاظ تکنیکی و تکنولوژیکی به چند دسته تقسیم می شوند که هر کدام کارایی و ویژگی خاص خود را داشته و مناسب انجام کاری مشخص است.
در نظر بگیرید که کیفیت و کمیت محصول ورودی و خروجی نیز یکی دیگر از عواملی هست که در دستگاه میوه خشک کن مهم است.

گاها برای برآورده کردن و تهیه سفارشی خاص دستگاه مشخصی را خریداری می کنید و پس از سفارش و خرید و نصب و راه اندازی و تست و شروع کار به این نتیجه می رسید که این تیپ و مدل از دستگاه های خشک کن امکان تولید سفارشی را که گرفته اید را ندارد، لذا در انتخاب انواع خشک کن دقت داشته باشید.

دستگاه خشک کن میوه صنعتی

در ادامه این مقاله به انواع دستگاه های خشک کن میوه و سبزی اشاره کوتاهی خواهیم کرد و از ویژگی های تک تک آنها خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

انواع دستگاه خشک کن براساس ظرفیت

  • دستگاه خشک کن خانگی
  • دستگاه خشک کن نیمه صنعتی
  • دستگاه میوه خشک کن صنعتی

ظرفیت تولید انواع میوه خشک کن صنعتی

دستگاه های خشک کن برای استفاده در سطوح مختلف کاری طراحی شده اند؛ از انواع نیمه صنعتی تا صنعتی. در کارخانه های بزرگ معمولا از چندین دستگاه خشک کن کابینی استفاده می شود. در کل می توان به این موضوع اشاره کرد که ظرفیت دستگاه های خشک کن تونلی از خشک کن های میوه کابینی بیشتر است.
معمولا خشک کن های کابینی ظرفیت ورودی هر بار در حدود 100 الی 600 کیلوگرم داشته و خشک کن های کانتینیوز یا همان تونلی ظرفیت حدود 1 الی دو تن در هر شیفت کاری را دارند.

خشک کن های صنعتی براساس ظرفیت

  • دستگاه خشک کن مینی تک کابین
  • دستگاه خشک کن تک کابین
  • دستگاه خشک کن دو کابین
  • دستگاه خشک کن سه کابین

نحوه کار دستگاه میوه خشک کن صنعتی به چه صورت است؟

حتما شما هم این سوال را دارید که یک دستگاه میوه خشک کن چگونه کار می کند؟ دی هیدراتور یا خشک کن میوه یک ماشین الکتریکی است که رطوبت داخل میوه را از بین می برد.

این دستگاه معمولا از سینی ها، تجهیزات گرمایشی، دریچه ها و یک فن برای گردش هوا تشکیل شده است. تجهیزات گرمایشی باعث افزایش درجه حرارت داخل دستگاه می شوند.

فن به طور مساوی گرما را به گردش در می آورد و رطوبت را از بین می برد. و سینی ها نیز کار نگه داشتن مواد غذایی مانند میوه ها و سبزیجات را انجام می دهند. 

دستگاه های خشک کن میوه مقیاسی از درجه حرارت برای استفاده دارند و شما باید یاد بگیرید که کدام دما مناسب خشک کردن کدام نوع میوه است.

جدول زمانی برای چگونگی خشک کردن مواد غذایی مورد نظر وجود دارد که باید آن  را مطالعه کنید. دستگاه های میوه خشک کن زیادی در بازار وجود دارند. بنابراین شما باید بدانید که در هنگام خرید دقیقا به چیزی نیاز دارید. 

مطالعه بیشتر: دستگاه بسته بندی خشکبار، آجیل و میوه خشک

دستگاه میوه خشک کن صنعتی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که دستگاه های میوه خشک کن از چه بخش هایی تشکیل شده و  چگونه کار می کنند.

دستگاه میوه خشک کن از چه اجزایی تشکیل شده است

تجهیزات گرمایشی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه میوه خشک کن صنعتی

گرمای دستگاه میوه خشک کن صنعتی رطوبت موجود در میوه ها را خارج می کند. این ماشین با اعمال دمای پایین و زمان پخت طولانی به روش منحصر به فرد خود به این مهم دست می یابد. این فرآیند نهایی ترین فرآیند حذف رطوبت است زیرا مواد مغذی و طعم دهنده های غذا را حفظ می کند. پخت و پز با حرارت زیاد اغلب طعم و ارزش غذایی میوه ها و سایر مواد غذایی  را از بین می برد.

بنابراین یکی از مزایا و دلایل اصلی استفاده از دستگاه خشک کن صنعتی این است که می توانیم از این فناوری خوراکی های خوشمزه و فوق العاده ای دریافت کنیم. اما دلیل اصلی دیگر این است که مواد غذایی که در داخل دستگاه قرار می دهیم را به خوبی حفظ می کند.

گرما در از بین بردن رطوبت موجود در داخل دستگاه خشک کن و همچنین عدم رشد باکتری ها، مخمرها و کپک ها بر روی میوه ها کمک می کند. تمام چیزهایی که باعث بد کیفیت شدن غذای ما می شوند، برای زنده ماندن به رطوبت غذا احتیاج دارند.

علاوه بر این ، گرمای دستگاه خشک کن برای سبزیجات و ادویه جات نیز عالی کار می کند. سبزیجات و ادویه های تازه با داشتن رطوبت بالا ، بسیار مستعد جذب کپک و باکتری هستند. استفاده از دستگاه خشک کن برای خشک کردن سبزیجات و ادویه جات به ما کمک می کند تا ماندگاری بیشتری برای محصولات خود داشته باشیم.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

عنصر گرمایش نقش بزرگی در دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات دارد اما، تنها جنبه این دستگاه نیست.

وقتی گرما رطوبت موجود در داخل دستگاه را از بین می برد، آن هوای مرطوب در اطراف دستگاه قرار می گیرد و ممکن است دوباره توسط میوه ها جذب شوند.

مطالعه بیشتر: دستگاه وکیوم بسته بندی

سیستم گردش هوای دستگاه میوه خشک کن صنعتی

گردش هوا قرار است هوای مرطوب را که تجهیزات گرمایشی از میوه ها خارج می کنند را بگیرد وبه کمک دریچه های خشک کن آن را به بیرون دستگاه فشار دهد.

این باعث می شود که میوه رطوبت از دست رفته را دوباره جذب نکند. اما علاوه بر خارج کردن هوای مرطوب از طریق دریچه ها، هوای خشک را نیز از بیرون دستگاه به داخل می کشد تا مطمئن شود میوه ها در یک محیط عاری از رطوبت قرار دارند.

علاوه بر حفظ فضای هوای خشک در داخل دستگاه، فن هایی که گردش هوا را ایجاد می کنند نیز باعث میشوند که گرمای داخل دستگاه به طور مساوی بر روی تمامی مواد غذایی داخل دستگاه توزیع شود.

قیمت و خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی 

ما به عنوان یک متخصص برجسته در صنعت ماشین آلات بسته بندی زیر مجموعه ای از تیم های مختلف را کمک به اهداف شما داریم.  از جمله:  تیم مدیریت کنترل کیفیت، تیم تحقیقاتی حرفه ای و کارگران ماهر تولید برای اطمینان از کیفیت محصول و … . ما همیشه  برای بهبود در ارائه بهترین ماشین آلات و خدمات به مشتریان خود در تلاش هستیم.

در نتیجه جهت استعلام قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی و حتی دستگاه های خشک کن خانگی، می توانید با متخصصین ما در گشتا صنعت در ارتباط باشید.

قیمت دستگاه میوه خسک کن صنعتی

در مورد توسعه و طراحی دستگاه های میوه خشک کن، ما با نوآوری و پیشرفت مداوم در زمینه طراحی و ساخت یک سری از دستگاه های خشک کن که با تکنولوژی پیشرفته و صرفه جویی در انرژی مشخص می شوند ، کار می کنیم.

این دستگاه های خشک کن به طور گسترده ای در بسیاری از صنایع مانند صنایع شیمیایی ، صنایع سبک ، مواد غذایی ، صنایع دارویی و غیره استفاده می شود.

دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات صنعتی برای کاهش هدر رفت محصولات و بهبود شرایط نگهداری آنها میباشد. این دستگاه ها معمولا از از سه واحد تشکیل می شوند: محفظه خشک کن ، دمنده و مبدل حرارتی.

سخن پایانی 

با توجه به معرفی اجمالی انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی صنعتی و نیمه صنعتی در این مقاله، می توان به این نتیجه رسید که با سطوح مختلف کسب و کارهای مرتبط راه اندازی می شود. کسب سود و بازگشت سرمایه نیز می تواند با تنوع مختلفی انجام شود که هر کدام ویژگی مشخص خود را دارد.
سودآوری بسیار بالای این حوزه و عدم حضور برند های بسیار بزرگ باعث شده که حتی کسب و کارهای کوچک نیز حرفی برای گفتن داشته و امکان رشد و فعالیت داشته باشند.
توصیه ما برای آن دسته از کسانی که تمایل به سرمایه گذاری و شروع این کار دارند مطالعه دقیق منابع واقعی و تماس با شرکت گشتا صنعت اصفهان می باشد تا از مشاوره رایگان کارشناسان در تمام ابعاد به جهت موفقیت و جلوگیری از هدر رفت هزینه، بهره مند شوید.

جهت خرید و یا استعلام قیمت هریک از انواع دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی  با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

Summary
دستگاه میوه خشک کن صنعتی
Article Name
دستگاه میوه خشک کن صنعتی
Description
دستگاه میوه خشک کن صنعتی از جمله دستگاه های پرکاربرد و پرسود در حوزه کسب و کارهای صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که با هزینه های مختلف می توان اقدام به خریداری آنها کرد. این دستگاه یکی از دستگاه های بسته بندی است که هم در مقیاس صنعتی و هم در مقیاس خانگی برای کسب و کارها در اندازه و ظرفیت متفاوت توسط گشتا صنعت اصفهان تولید وعرضه می شود.
Author
Publisher Name
گشتا صنعت اصفهان
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *