مرجع خرید ماشین آلات صنعتی دستگاه و تجهیزات صنعتی | گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

انواع پاکت بسته بندی انعطاف پذیر کدام است؟

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
انواع پاکت بسته بندی انعطاف پذیر

ممکن است شما با پاکت بسته بندی ایستاده آشنا باشید، اما حقیقت این است که آنها فقط یکی از انواع مختلف بسته بندی انعطاف پذیر هستند. نمونه های دیگری که ممکن است آنقدرها با آنها آشنایی نداشته باشید عبارت اند از: پاکت های ادویه، پاکت های سه طرف دوخت، کیسه های بالشتی و غیره.

در گشتا صنعت اصفهان، می خواهیم شما را با انواع پاکت های بسته بندی انعطاف پذیر آشنا کنیم. کاربرد هر یک از کیسه ها و پاکت ها را برای شما توضیح میدهیم تا به هنگام انتخاب دستگاه بسته بندی به مشکل بر نخورید. در این مقاله ، انواع مختلف پاکت بسته بندی انعطاف پذیر را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک خواهیم کرد تا راه حل مناسب برای نیازهای خود پیدا کنید.

منظور از کیسه یا پاکت بسته بندی انعطاف پذیر چیست؟

پاکت های انعطاف پذیر کیسه های یکبار مصرفی هستند که معمولاً از پلاستیک و یا فویل های آلومینیومی ساخته می شوند. از این پاکت ها برای بسته بندی هر چیزی می توان استفاده کرد؛ از غذاهای میان وعده ای گرفته تا مایعات صنعتی. همچنین شما می توانید انواع مختلفی از آنها را در قفسه های سوپرمارکت در هر کجا ببینید.

پاکت های بسته بندی انعطاف پذیر در طی چند سال اخیر برای بسته بندی مواد غذایی بسیار محبوب شده اند. زیرا آنها سبک، سازگار با محیط زیست و ارزان تر از گزینه هایی مانند ظروف شیشه ای، فلزی و مقوایی هستند.

از این پاکت های که به شکل کیف هستند، برای بسته بندی همه چیز، از مواد گرانولی گرفته تا نوشیدنی های انرژی زا استفاده می شود. این واقعیت وجود دارد که این کیسه ها اثر کربن بسیار کمتری نسبت به مواد بسته بندی دیگر دارند و فضای بسیار کمتری را در محل دفن زباله های ما اشغال می کنند.

انواع مختلف پاکت بسته بندی انعطاف پذیر کدامند؟

  • پاکت های ایستاده (Stand Up Pouches)
  • پاکت های گاست (انتها و بغل گاست) (Gusseted Pouches)
  • کیسه های بالشتکی (Pillow Pouches)
  • پاکت های 3 طرف دوخت (3 Side Seal Pouches)
  • کیسه های بسته بندی مایعات (Liquid Pouch Packaging)

بسیاری از مردم با کیسه یا پاکت های ایستاده آشنا هستند. زیرا امروزه یکی از محبوب ترین کیف های انعطاف پذیر در بازار هستند. اما ممکن است آنها بهترین محصول برای نیازهای بسته بندی شما نباشند. ما انواع مختلف کیسه های بسته بندی انعطاف پذیر موجود در حال حاضر را معرفی خواهیم کرد، و توضیح خواهیم داد که چرا برخی از مدل ها برای برخی از محصولات خاص بهتر از بقیه هستند.

پاکت های بسته بندی ایستاده

پاکت های ایستاده شاید شناخته شده ترین و در دسترس ترین انواع کیسه های بسته بندی انعطاف پذیر باشند. به آنها کیسه های ایستاده می گویند چون خوب ایستاده اند! احتمالاً مشابه آنها را در فروشگاه های مواد غذایی جابجایی دیده اید.

زبانه ای در بالای این پاکت وجود دارد که باعث می شود که پس از باز شدن، دوباره قابل بسته شدن باشند. شما می توانید این کار را تا زمان تخلیه محصول داخل آن انجام دهید.

 

پاکت بسته بندی ایستاده

آنها همچنین معمولاً دارای یک زیپ پلاستیکی در زیر زبانه پاکت هستند که امکان بسته شدن مجدد آنها را فراهم می کند. پاکت های ایستاده که برای بسته بندی مایعات به کار میروند، اغلب دارای یک درپوش پلاستیکی هستند (مشابه درب بطری های پلاستیکی آب).

پاکت بسته بندی مایعات

همین مسئله این امکان را به آنها می دهد تا بایستند. اما به روشی متفاوت از پاکت های بسته بندی سنتی. در واقع قسمت بالای کیف ها اغلب نوع جدیدی از قابلیت باز شدن دارند.

پاکت گاست دار

پاکت بسته بندی گاست دار نوعی پاکت ایستاده است که معمولا برای بسته بندی قهوه کاربرد دارد. در هر دو طرف کیسه فرورفتگی های نیمه بیضی شکل وجود دارد که یک پایه مستطیل یا مربع شکل ایجاد می کند.

پاکت بسته بندی قهوه

قسمت بالای کیسه ها به هم فشار داده می شوند و به سمت پایین جمع می شوند تا جایی که بخش بالای بسته با چسب یا مواد چسبناک دیگری به یکدیگر برسند. دو لبه کیسه با چسب به یکدیگر می چسبند و به طور کامل مهر و موم می شود تا زمانی که مشتری کیسه را باز کند.

هنگامی که کیسه باز می شود، دو زبانه از دو طرف بالای کیسه آشکار می شود. بنابراین می توان آنها را دوباره به سمت پایین جمع کرد و دو زبانه را از روی چین فشار داد به طوری که کیسه تا زمان استفاده بعدی مهر و موم شود.

برخی کیسه های بسته بندی گاست دار دارای سوپاپ هستند که دریچه های کوچک دایره ای پلاستیکی هستند. این دریچه ها باعث می شوند اکسیژن و بو از کیسه خارج شود. پاکت های گاست دار همچنین از ورود هوا به داخل هوا جلوگیری می کند. نقطه این شیرها دو برابر است.

کیسه های بالشتکی

این کیسه ها یکی از پر استفاده ترین انواع بسته بندی انعطاف پذیر در بازار است که توسط دستگاه پیلوپک ایجاد می شود. برای چندین دهه است که محصولاتی مانند چیپس، کراکر، میان وعده های فردی، قهوه تک نفره  و انواع دیگر وعده های غذایی کوچکتر از این طریق بسته بندی می شوند.

پاکت بسته بندی بالشتکی

این پاکت های بسته بندی به عنوان یکی از کیسه های ارزان قیمت و ساده در بازار موجود است و در بین بسیاری از شرکت های صنایع غذایی محبوب هستند. به ویژه آن دسته از کسب و کارها که غذاهای میان وعده ای مانند چیپس و آب نبات را بسته بندی می کنند.

قدمت آنها در بازار باعث شده است که در خانواده های مختلف در سراسر جهان به خوبی شناخته شوند. کیسه های بالشتی در انواع مختلف تولید می شوند و برخی از آنها را می توان دوباره استفاده کرد.

پاکت بسته بندی سه طرف دوخت

پاکت 3 طرف دوخت از دو قطعه فویل فلزی یا یک طرف ورق فلزی و دیگری پلاستیک شفاف ساخته شده است. این سبک از پاکت ها گاهی از کاغذ نیز ساخته می شود. این دو ورق مواد روی هم قرار گرفته و سپس از سه طرف با حرارت بسته می شوند.

بالا یا پایین کیسه برای پر کردن باز می ماند. بعد از قرار گرفتن محصول در آن از دو طرف دوخت می شود. لبه های دوخت به صورت زیگ زاگی و دندانه دندانه است. این کار باعث می شود تا مصرف کننده پس از خرید کیسه را به راحتی باز کند.

پاکت بسته بندی 3 طرف دوخت

پاکت بسته بندی سه طرف دوخت اغلب برای بسته بندی ادویه، غذای حیوانات اهلی، شاهدانه و سایر محصولات خوراکی و غیر خوراکی استفاده می شود. این نوع پاکت همچنین می تواند مجهز به سوراخ جهت آویزان کردن و زیپ های قابل تعویض مشابه با پاکت های ایستاده باشد.

پاکت سه طرف دوخت ممکن است گزینه خوبی برای افرادی باشد که به دنبال کیسه های محکم هستند که به مصرف کننده اجازه می دهد محصول را در داخل (اگر دارای پنجره شفاف باشد) ببیند.

کیسه های بسته بندی مایعات

کیسه های بسته بندی مایع شامل چندین نوع متفاوت دارد که به طور خاص برای بسته بندی مایعات مختلف ساخته شده است. این پاکت ها می توانند به صورت ایستاده ، سه طرف دوخت کناری و یا بسته بندی فشاری burst … باشند.

 

ازپاکت ها بسته بندی مایع معمولاً برای بسته بندی سس تند، سس گوجه فرنگی ، سس باربکیو، خردل ، نوشیدنی های انرژی زا، مکمل های غذایی مایع ، مایعات صنعتی و بسیاری از انواع دیگر محصولات مایع استفاده می شود.

کیسه های مایع یک گزینه عالی برای بسته بندی مایعات است. آنها از قیمت کمتری برخوردار اند و نسبت به ظروف شیشه ای و پلاستیک سفت و سخت کمتر محیط زیست را آلوده می کنند. علاوه بر سازگار بودن با محیط زیست ، میتوان روی آنها عناصر تجاری چشم نواز چاپ کرد که مطمئناً توجه مصرف کننده را به خود جلب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *