نمونه بسته بندی شده توسط دستگاه وکیوم

امروزه انواع جدید‌تری از دستگاه وکیوم وارد بازار شده است که امکان بسته بندی وکیوم تعداد بالایی از محصولات را در مدت زمانی کوتاه به ما می‌دهد:

مدل زیر نمونه بسته بندی شده توسط دستگاه بسته بندی استرچ می باشد

 

دستگاه بسته بندی

نمونه بسته بندی شده توسط دستگاه بسته بندی استرچ

 

  • موارد مورد استفاده و کاربردها دستگاه بسته‌بندی وکیوم

دستگاه بسته‌بندی وکیوم از روشی که در آن علاوه بر ضد آب بودن تمام هوای داخل بسته تخلیه می‌شود استفاده می‌کند. در این روش محصول را داخل یک غشای پلاستیکی قرار داده و هوای داخل آن را تخلیه می‌کنیم سپس بسته آب‌بندی می‌شود. هدف بسته‌بندی وکیوم حذف اکسیژن داخل محصول به منظور افزایش عمر مفید مواد بسته‌بندی شده می‌باشد. روش بسته‌بندی وکیوم باعث کم کردن رشد باکتری‌های هوازی و قارچ می‌شود، همچنین از تبخیر عناصر فرار مواد جلوگیری می‌کند. در بسته‌بندی اغلب مواد غذایی خشک مانند غلات و حبوبات، آجیل، گوشت، پنیر، ماهی دودی و… از روش بسته‌بندی وکیوم استفاده می‌شود. برای موادی که امکان از بین رفتن آن‌ها طی فرایند بسته‌بندی وکیوم وجود دارد (مانند چیپس سیب‌زمینی) از جایگزینی نیتروژن به جای اکسیژن استفاده می‌شود که همان اثر وکیوم کردن را بر روی محصول خواهد داشت.

  • دستگاه وکیوم پرس،دستگاه تخلیه هوا

دستگاه بسته بندی وکیوم انواع مختلفی از نظر نوع فرایند وکیوم کردن دارد:

وکیوم کننده‌ی خارجی: فرایند وکیوم کردن در این نوع دستگاه بسته‌بندی وکیوم در خارج از آن انجام می‌شود به این معنا که شما کیسه‌ای به خارج دستگاه بسته‌بندی وکیوم متصل کرده و محصول خود را در دستگاه بسته‌بندی وکیوم قرار می‌دهید سپس دستگاه بسته‌بندی وکیوم هوای آن را خارج می‌کند و کیسه را از طریق مهر و موم کننده‌ی حرارتی می‌بندد تا هوایی وارد آن نشود.

 

 

[button color=”green” size=”medium” ]اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید دستگاها[/button]

اصفهان – خیابان امام خمینی – بلوار عطاءالملک
نبش چها راه نوآوران – پلاک ۱۰۷-نمایشگاه دستگاه های بسته بندی
تلفن:۳-۳۳۸۷۸۶۸۱-۰۳۱
همراه:۰۹۱۳۱۱۹۷۰۵۵علیرضا جوانمر

gashtasanataparat

gashtasanat

 

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید