مرجع خرید ماشین آلات صنعتی دستگاه و تجهیزات صنعتی | گشتا صنعت اصفهان

031-33878681

معرفی انواع دستگاه بسته بندی

جستجو

اطلاعات تماس

ساعات کاری

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شنبه--------- 8:00 تا 16:00

یک شنبه------ 8:00 تا 16:00

دو شنبه------- 8:00 تا 16:00

سه شنبه------ 8:00 تا 16:00

چهار شنبه----- 8:00 تا 16:00

پنج شنبه------ 8:00 تا 14:00

دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه
تعمیر انواع جت پرینتر
تعمیر انواع جت پرینتر
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
دستگاه بسته بندی کاپوچینو
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
تفاوت تاریخزن حرارتی با دستگاه تاریخزن دستی و پدالی
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
نماد حلال چه تاثیری بر انتخاب مصرف کنندگان دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
بسته بندی و مکان نگه داری آبلیمو چه تاثیری بر روی کیفیت آن دارد؟
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از نانو تکنولوژی در بسته بند مواد غذایی (بخش سوم : نانو مواد)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از تکنولوژی نانو در بسته بندی مواد غذایی( بخش دوم)
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
بسته بندی ماهی و میگو، کارآفرینی در صنعت شیلات
معرفی انواع دستگاه بسته بندی

یکی از مهم‌ترین ماشین آلات مورد نیاز در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی کشورها، انواع دستگاه بسته بندی به حساب می‌آیند. در اختیار داشتن تجهیزات صنعتی پیشرفته در زمینه بسته بندی کالاهای تولیدی همواره یکی از مهم‌ترین مزیت های رقابتی تولید کنندگان بوده و هست.

بنابراین، خرید دستگاه بسته بندی مناسب، همواره در صدر سرمایه گذاری و تأمین هزینه‌های مربوط به هر واحد تولیدی و بسته بندی به حساب می‌آید.

جهت استعلام قیمت انواع دستگاه بسته بندی صنعتی و خانگی، خرید و یا کسب مشاوره رایگان با شماره 09131197055 تماس حاصل نمایید.

به دلیل نقش و اهمیت بسیار بالای دستگاه های بسته بندی، شرکت گشتا صنعت اصفهان قصد دارد تا در این مقاله شما را با انواع دستگاه های بسته بندی و مکانیزم کلی حاکم بر آنها آشنا کند.

کاربرد ماشین آلات بسته بندی صنعتی

به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی دستگاه های بسته بندی در تمامی حوزه های صنعتی و تولیدی مورد نیاز هستند و هرگز نمی‌توان یک مجموعه یا رده صنعتی را از ماشین آلات بسته بندی بی نیاز دانست. ماشین آلات بسته بندی با توجه به نوع محصول تولیدی و گرید خوراکی یا غیر خوراکی بودن آن دارای تفاوت‌های زیربنایی زیادی می‌باشند.

این دستگاه‌ها به تولید کنندگان کمک می‌کنند تا برای بسته بندی محصولات خود از کم‌ترین نیروی انسانی، کم‌ترین هزینه های جانبی، کم‌ترین آسیب های کیفی به محصول و بالاترین راندمان تولید برخوردار باشند.

در مورد اهمیت ماشین آلات بسته بندی، باید به این مورد اشاره کنیم که امروزه فرایند بسته بندی مستقیماً بخشی از تولید محصول قلمداد می شود و جزء فرایندهایی می‌باشد که در زنجیره کنترل کیفیت توجه ویژه‌ای به آن می‌شود.

انواع دستگاه بسته بندی

انواع دستگاه بسته بندی

معمولا دستگاه های بسته بندی دارای مدل ها و ابعاد گوناگون هستند که با توجه به نوع محصول و تناژ تولیدی می‌توانند سفارش گذاری و خریداری شوند. در اینجا می‌خواهیم شما را با مهم‌ترین دستگاه های بسته بندی آشنا کنیم:

1) انواع دستگاه بسته بندی دوخت پلاست

یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین دستگاه های بسته بندی، دستگاه دوخت پلاستیک به حساب می‌آید که می تواند به صورت دستی، رومیزی، پدالی و ریلی باشد. ساده ترین نوع دستگاه دوخت پلاست، دستگاهی است که برای بسته بندی مواد غذایی فریزری در منازل استفاده می شود.

از دستگاه دوخت پدالی برای بسته بندی در بسته هایی از جنس فویل آلومینیوم، پلی اتیلن، پلی استر و … استفاده می شود که دارای سایزهای مختلف می‌باشد.

دستگاه دوخت رومیزی یکی دیگر از انواع دستگاه های بسته بندی به حساب می‌آید، با این تفاوت که توان و هزینه این دستگاه نسبت به دستگاه پدالی به مراتب کم‌تر است. یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی، دستگاه دوخت ریلی است که تمام اتوماتیک می باشد و از یک عملکرد بسیار ساده برخوردار است. این دستگاه قابلیت درج اطلاعات محصول و تاریخ تولید بر روی بسته بندی را نیز دارد.
دستگاه های بسته بندی به روش دوخت پلاست، برای مشاغل خانگی نیز کاربرد بسیار زیادی دارند.

2) انواع دستگاه دستگاه بسته بندی دوخت گونی

یکی از پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی، دستگاه دوخت گونی است که می‌تواند محصولاتی با ابعاد و وزن های گوناگون را در بسته بندی های کیسه ای و گونی بسته بندی و سردوزی نماید. از این دستگاه می‌توان برای بسته بندی مواد پودری، کود، آرد، آجیل، برنج، حبوبات و … استفاده کرد. در این نوع بسته بندی، جنس بسته بندی می‌تواند از پنبه، کنف، پروپیلن، نایلون و … باشد.

3) انواع دستگاه وکیوم بسته بندی و شیرینگ

انواع دستگاه وکیوم بسته بندی

دستگاه های وکیوم برای بسته بندی مواد غذایی به ویژه مواد غذایی فاسد شدنی مثل انواع مواد پروتئینی، گوشت، میوه‌جات، ماهی و غیره استفاده می شوند. دستگاه بسته بندی وکیوم ابتدا هوای داخل بسته بندی را خالی کرده و سپس محصول را در خلاء بسته بندی می کند. بدین ترتیب تمامی مواد آلاینده که قابلیت تخریب ساختار ماده غذایی را دارند، از بسته بندی خارج می‌شوند.

در نوع دیگری از دستگاه وکیوم این قابلیت وجود دارد که دستگاه پس از مکش هوا اقدام به تزریق یک گاز بی اثر به ویژه نیتروژن در داخل بسته بندی می کند تا به افزایش ماندگاری محصول کمک کند.

4) انواع دستگاه بسته بندی سلفونی

یکی از پر فروش ترین و پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی، دستگاه سلفون کش است که می‌تواند به صورت رومیزی یا دستی عمل کند. دستگاه های سلفون کش رومیزی دارای بدنه تمام استیل هستند و با برق کار می کنند. در حالی که دستگاه های سلفون کش دستی بدون نیاز به برق کار می‌کنند و برای کاربردهای سبک تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه های سلفون کش دستی برای بسته بندی غذاهای آشپزخانه‌ای، قنادی ها و مراکز عرضه کننده گوشت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

5) دستگاه های تاریخ زن

معمولاً دستگاه های تاریخ زن را جزو دستگاه های بسته بندی قلمداد نمی‌کنیم؛ اما این دستگاه ها به عنوان مکمل فرایند بسته بندی و به موازات دستگاه های بسته بندی خریداری و نصب می شوند.

البته باید به این نکته هم اشاره شود که برخی از دستگاه‌های بسته بندی مجهز به دستگاه تاریخ زن نیز هستند و نیاز به تهیه جداگانۀ دستگاه تاریخ زن نمی‌باشد. دستگاه های تاریخ زن می‌توانند با درج اطلاعات مربوط به تولید مواد غذایی از جمله تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شماره سریال ساخت و سایر اطلاعات فنی مربوط به محصول، مشتری را در جریان ویژگی های کیفی و وضعیت کنونی محصول از لحاظ ماندگاری قرار دهند.

خرید انواع دستگاه بسته بندی

برای خرید دستگاه های بسته بندی کافی است با توجه به اطلاعات اولیۀ مربوط به محصول تولیدی و همچنین چشم انداز ترسیم شده برای بنگاه صنعتی و تولیدی خود، از مشاوره رایگان تیم بازرگانی و فنی شرکت گشتا صنعت اصفهان برخوردار شوید و اقدام به ثبت سفارش و خرید آگاهانه و منطقی از محصولات تولیدی گشتا صنعت اصفهان نمایید.

قیمت انواع دستگاه بسته بندی

قیمت انواع دستگاه بسته بندی

به طور کلی میزان سرمایه گذاری برای تجهیزات بسته بندی ارتباط مستقیم با نوع دستگاه و نوع محصول تولیدی خود شما دارد. این دستگاه‌ها بر اساس مقیاس تولید و بسته بندی که می‌تواند از مقیاس خانگی تا مقیاس نیمه صنعتی و صنعتی در نوسان باشد، قابل عرضه به مشتریان محترم هستند.

سخن پایانی

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که خرید دستگاه های بسته بندی حتماً باید بر اساس مطالعات گسترده و بررسی های دقیق فنی و بازرگانی صورت پذیرد. دستگاه های بسته بندی باید متناسب با نوع، سایز، کیفیت، بازار مخاطب و حجم تولید شما صورت پذیرد و هرگونه مغایرت در این زمینه می‌تواند کسب و کار شما را به یک چالش جدید دیگری مواجه سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *